تحصیل در مدارس آنلاین کانادا

برای دریافت دیپلم دبیرستان در کانادا، نیازی به حضور در این کشور نیست.

اگر جزو آن دسته از والدینی هستید که برای سرنوشت، موفقیت و آینده فرزند دلبندتان اهمیت ویژه‌ای قائل هستید و تمایل دارید آنها در یکی از امن‌ترین کشورهای جهان با پیشرفته‌ترین سیستم‌های آموزشی، تحصیل کنند حتما فرزندتان در مدارس آنلاین کانادا ثبت نام کنید.

شهریه بسیار مناسب، عدم نیاز به پرداخت هزینه‌های زندگی، پذیرش در معتبرترین دانشگاه‌ها و کالج‌ها بدون کنکور، امکان دریافت اجازه کار پس از تحصیل یا ویزای کار فارغ‌التحصیلی پس از پایان دانشگاه تا سقف سه سال، همچنین امکان دریافت اقامت دائم،  تنها تعدادی از مزایای منحصر به فرد تحصیل فرزندان در مدارس کانادا بصورت آنلاین می‌باشند.

مزایای ثبت نام در مدارس آنلاین کانادا

 

مناسب بودن شهریه

با توجه به اوضاع اقتصادی و نوسانات نرخ ارز یکی از دغدغه‌های والدین علیرغم میل و علاقه بسیار زیاد برای تحصیل فرزندان در کانادا، توانایی پرداخت شهریه است. قابل توجه است که  شهریه مدارس آنلاین در کانادا نسبت به تحصیل حضوری بسیار مناسب و مقرون به صرفه است.

عدم نیاز به پرداخت هزینه‌های زندگی

در راستای پاسخگویی به دغدغه مالی والدین ایرانی و تحقق تحصیل ارزان در کانادا، یکی دیگر از مزایای تحصیل در مدارس بصورت آنلاین، عدم نیاز به پرداخت هزینه‌های زندگی می‌باشد.

آسودگی خیال هرچه بیشتر والدین

کانادا در سال 2023 به عنوان امن‌ترین کشور جهان با کمترین میزان جرم و بالاتر از سوئیس انتخاب شد.

کانادا یکی از امن‌ترین کشورهای جهان، دارای پایین‌ترین میزان جرم و زندانی است. آن قدر امنیت در این کشور بالاست که والدین بسیار سختگیری که حتی تمایل نداشتند دختر نوجوانشان به تنهایی تا مدرسه برود، پس از مشاهده محیط بسیار سالم این کشور، فرزندشان را در کانادا تنها گذاشته و با خیالی آسوده به ایران بازگشتند.

ولی برخی از والدین طاقت دوری فرزندشان را ندارند. که در هر دو صورت، تحصیل آنلاین یک راه حل جایگزین بسیار مناسب است.

یعنی فرزند شما از مزایای تحصیل در کانادا به صورت آنلاین و دریافت دیپلم این کشور که دارای اعتباری جهانی است بهره‌مند می‌شود بدون نیاز به دوری از شما، و هر زمان احساس کردید که شرایط روحی یا مالی یا خانوادگی برای تحصیل در یک کشور انگلیسی زبان مهیاست، می‌توان برای دریافت ویزا و ادامه تحصیل در کلاس‌های حضوری اقدام کرد.

عدم نیاز به ویزای دانش‌آموزی

یکی از نگرانی‌های والدین، افزایش نرخ ریجکتی ویزای تحصیلی کانادا برای دانش‌آموزان ایرانی می‌باشد.

نکته مهم دیگر اینکه تجربه، دانش و مهارت یک مشاور تحصیلی که تخصص او پرونده‌های پذیرش و ویزای دانش‌آموزی باشد می‌تواند تاثیر به سزایی در موفقیت دریافت ویزای تحصیلی کانادا داشته باشد که شایان به ذکر است موسسه فیدان با سالها تجربه بطور تخصصی در این حوزه فعالیت دارد.

اما خوب با تحصیل فرزندتان در مدارس آنلاین کانادا، علاوه بر هزاران دلار صرفه جویی مالی، نیاز به دریافت ویزای دانش آموزی و استرس ناشی از احتمال ریجکتی آن هم وجود نخواهد داشت. حتی مطالعه یک سال تحصیلی به صورت مجازی یا اخذ دیپلم کانادایی می‌تواند تاثیر مثبت نیز در اخذ ویزای تحصیلی داشته باشد.

به طور مثال اگر فرزند شما ترم دوم کلاس دهم است، می‌تواند ترم دوم کلاس ده و ترمهای یک و دو کلاس یازده را به طور مجازی گذرانده، برای کلاس دوازده برای مدرسه حضوری اقدام کند. یا کلاس دوازده را به طور کامل به اتمام رسانده، با اخذ دیپلم کانادایی برای تحصیل در کالج یا دانشگاه و اخذ ویزای دانشجویی برایش اقدام نمود.

امکان دریافت دیپلم کانادا و ایران بطور همزمان

از آنجایی که برنامه‌ریزی زمانی کلاس‌های آنلاین در متد سلف استادی یا خودخوان با خود دانش‌آموز است، خوشبختانه دانش‌آموزان می‌توانند با مدیریت زمان و یک برنامه‌ریزی دقیق، دروس ایران و کانادا را بطور موازی پیش ببرند و بطور همزمان دیپلم کانادایی و دیپلم ایرانی دریافت کنند.

امکان اخذ پذیرش مدرسه بدون مدرک زبان

برای اخذ پذیرش تحصیلی کانادا در مقاطع دبستان و دبیرستان نیازی به ارائه مدرک زبان انگلیسی بین‌المللی نظیر آیلتس آکادمیک یا تافل وجود ندارد.

تعداد دروس و ترم‌های مدارس کانادا

سیستم آموزش و پرورش کانادا بصورت ترمی – واحدی می‌باشد. یعنی خوشبختانه امکان اخذ پذیرش برای هر دو ترم سپتامبر (اواسط شهریور و شروع سال تحصیلی) و ترم زمستان (ژانویه – فوریه) وجود دارد.

در توضیح تعداد دروس، دانش‌آموزان کلاس‌های حضوری می‌بایستی 4 درس را در نیمسال اول و 4 درس را در نیمسال دوم با موفقیت بگذرانند تا بتوانند به کلاس بعدی راه یابند. این 8 درس شامل دروس زبان انگلیسی ESL است. یعنی اگر دانش آموز به 3 کورس زبان نیاز داشته باشد، در سال تحصیلی اول علاوه بر دروس زبان انگلیسی، ۵ درس اصلی توسط مدرسه به او ارائه می‌گردد.

دروس و ترم‌های مدارس آنلاین

شرایط تحصیل در مدارس آنلاین کانادا نیز مشابه کلاس‌های حضوری است. یعنی لازمه اتمام یک گرید و رفتن به گرید بالاتر، گذراندن موفقیت آمیز 8 درس در یک سال تحصیلی (شامل کورس‌های زبان ESL) می‌باشد.

با این تفاوت که هر درس مستلزم 110 ساعت مطالعه روی سامانه آنلاین مدرسه است و از آنجایی که سرعت مطالعه دروس با خود دانش‌آموز می‌باشد (اصطلاحا self-study)، امکان اینکه با یک برنامه‌ریزی دقیق بتوان زودتر دروس را پاس کرد وجود دارد.

البته توضیحات بالا معمولا برای مدرسه لایو است. اما در سیستم سلف استادی، می‌توان اپلای پذیرش و تعیین سطح و شروع کلاس‌ها را در هر موقع از سال انجام داد.

کوتاه سخن اینکه اگر سطح زبان انگلیسی فرزند شما متوسط یا ضعیف است اصلا جای نگرانی نیست. کورس‌های زبان انگلیسی موجب تقویت و رشد چشمگیری در سطح زبان او خواهد داشت. به نحوی که هر کورس ESL با شش ماه کلاس زبان در ایران برابری می‌کند.

ورود به معتبرترین دانشگاه‌ها و بهترین کالج‌های کانادا بدون کنکور

دانش‌آموزان بین‌المللی پس از دریافت دیپلم بدون آزمون‌های ورودی پر استرس مثل کنکور، فقط بر اساس نمرات دبیرستان می‌توانند به معتبرترین دانشگاه‌ها و بهترین کالج‌های کانادا راه یابند.

همچنین دانشجویان در حین تحصیل در دوره‌های دو یا سه ساله فوق دیپلم یا دوره‌های چهار ساله لیسانس امکان 20 ساعت کار در هفته برابر با 80 ساعت کار در ماه را خواهند داشت که هزینه‌های زندگی و بخشی از شهریه دوره آموزشی را تامین خواهد نمود.

امکان دریافت اقامت دائم کانادا برای دانشجویان

فرزند شما پس از دریافت دیپلم کانادا به طور حضوری یا مجازی، اخذ پذیرش از دوره‌های فوق دیپلم یا لیسانس در یک کالج یا دانشگاه، و اتمام موفقیت آمیز دوره آموزشی دانشگاهی، می‌تواند از روش های مختلفی به اقامت دائم کانادا دست یابد.

هزینه تحصیل آنلاین در کانادا

برای دانش آموزانی که برنامه ۳ تا ۵ ساله برای مهاجرت و ورود به بهترین دانشگاهای کانادا دارند، تحصیل در کانادا در مقطع دبیرستان و گرفتن دیپلم آنلاین از دبیرستان های کانادا، یکی از بهترین روش‌ها است. هزینه تحصیل برای گرفتن دیپلم آنلاین بسیار مقرون به صرفه است. به طور مثال شما برای تحصیل در یک دبیرستان دولتی کانادا باید شهریه‌ای بین ۱۵ تا 40 هزار دلار کانادا بپردازید. البته فراموش نکنید که شما باید به این عدد هزینه‌های زندگی در کانادا را نیز که بین 20 تا 30 هزار دلار کانادا (بسته به سبک و محل زندگی) اضافه کنید. به طور کل، هزینه‌های تحصیل و زندگی برای یک دانش‌آموز متقاضی تحصیل در دبیرستان‌های کانادا سالانه حدود 50 هزار دلارکانادا خواهد بود. این درحالی است که هزینه تحصیل آنلاین در کانادا بسته به مقدار واحد‌های انتخابی در سال متفاوت خواهد بود و معمولا حدود 10 هزار دلار کانادا در سال خواهد شد. با تحصیل آنلاین دیگر نیاز به هزینه های ویزا، پرواز و زندگی در کانادا نیست و از مالیات‌های گزاف هم دیگر خبری نخواهد بود. شاید برایتان جالب باشد که بدانید هیچ تفاوتی میان دیپلم آنلاین و دیپلم مدارس روزانه وجود ندارد.

 

شرایط تحصیل در مدارس آنلاین کانادا

برای تحصیل در بهترین دبیرستان‌های آنلاین کانادا باید مانند دوره‌های حضوری، پذیرش دریافت کرد. این پذیرش شامل ارائه درخواست و ارسال مدارک است و نکات ریز و درشتی دارند که مشاوران پذیرش تحصیلی به خوبی از آن اطلاع دارند. به همین دلیل حتی اگر قصد تحصیل در مدارس آنلاین کانادا را دارید و دریافت ویزا دغدغه شما نیست، بهتر است با مشاوران تحصیلی، کار خود را پیش ببرید.