روشهای مهاجرتی استان منیتوبا

برنامه استانی منیتوبا

برای مهاجرت به استان منیتوبا از طریق برنامه استانی، ۵ دسته بندی را پیش روی خود خواهید داشت.

برنامه اسکیل ورکر منیتوبا - Skilled Worker Stream 

برنامه اسکیل ورکر منیتوبا بر اساس نیازهای کارفرمایان منیتوبا پایه ریزی شده است. از طریق این برنامه، نیروی کار ماهر و آموزش دیده و با تجربه بین‌ المللی که مهارت‌های مورد نیاز در بازار کار محلی را دارند انتخاب شده و برای دریافت ویزای اقامت دائم کانادا و کار در منیتوبا معرفی می‌شوند. این کار به دو صورت انجام می‌شود:

۱تجربه کاری

این مسیر برای نیروی کار موقت یا دانشجویان بین المللی طراحی شده است که در حال حاضر با ویزای کار موقت یا مجوز کار پس از فارغ التحصیلی (PGWP) کار می کنند.

این مسیر همچنین فارغ‌ التحصیلان بین‌ المللی را تحت پوشش قرار می‌دهد که در موسسات آموزشی دانشگاهی خارج از منیتوبا تحصیل کرده‌اند و حداقل یک سال تجربه کار در یکی از مشاغل مورد تقاضا در منیتوبا دارند.

چه کسانی می‌توانند از برنامه تجربه کاری منیتوبا استفاده کنند؟

اگر شامل یکی از دسته بندی‌های زیر باشید، می‌توانید از این برنامه برای مهاجرت به استان منیتوبا استفاده کنید:

۲استخدام مستقیم کارفرما

متقاضیان این مسیر در خارج از کانادا توسط نماینده برنامه نامزد استانی منیتوبا (MPNP) و یک کارفرمای واجد شرایط منیتوبا مصاحبه می شوند. متقاضیان باید قبل از درخواست در مسیر استخدام مستقیم کارفرمای منیتوبا، یک دعوت نامه برای درخواست از MPNP دریافت کنند.

چه کسانی می‌توانند از برنامه استخدام مستقیم استفاده کنند؟

اسکیل ورکر: خارج از کانادا (Skilled Workers Overseas)

۱اکسپرس اینتری (Express Entry)

این مسیر، برای افرادی است که پروفایل اکسپرس اینتری فعال دارند. شما همچنین باید در شغلی که در فهرست مشاغل مورد تقاضای منیتوبا ذکر شده است، تجربه کاری داشته باشید

شرایط:

۲سرمایه انسانی (Human Capital)

این برنامه برای نیروی کاری ماهر خارجی است که تجربه کاری در یکی از مشاغل مورد نیاز در منیتوبا را دارند. برای این که بتوانید از برنامه سرمایه انسانی به منیتوبا مهاجرت کنید، باید حداقل شرایط زیر را داشته باشید:

برنامه آموزش بین‌المللی منیتوبا - International Education Stream

مهاجرت به منیتوبا با برنامه آموزش بین‌المللی (IES) برای فارغ‌التحصیلان منیتوبا طراحی شده تا نیازهای صنعتی این استان را برآورده کند و در عین حال راه‌های سریع‌ تری برای اقامت دائم ارائه دهد. این برنامه، به سه دسته بندی زیر تقسیم می‌شود:

۱اشتغال حرفه‌ای (Career Employment)  

۲کارآموزی تحصیلات تکمیلی (Graduate Internship)

اگر دانشجوی بین‌المللی با مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا از دانشگاهی در منیتوبا هستید و در دوره‌های کارآموزی ثبت نام کرده‌اید می‌توانید از این طریق به استان منیتوبا مهاجرت کنید

 فارغ التحصیلانی که دوره کارآموزی Accelerate یا Elevate را با سازمان Mitacs در منیتوبا گذرانده اند، می‌توانند بلافاصله پس از فارغ التحصیلی، با پیشنهاد شغلی یا بدون آن، برای این برنامه درخواست دهند. همچنین باید نمره زبان CLB 7 یا بالاتر داشته باشید.

۳برنامه آزمایشی دانشجوی کارآفرین بین المللی (International Student Entrepreneur)

هر ساله این برنامه آزمایشی به 20 دانشجوی بین المللی که در منیتوبا فارق التحصیل شده اند، این فرصت را می دهد تا با ویزای کار موقت در منیتوبا کسب و مکار خود را دنبال کرده و تاسیس کنند. شرایط:

برنامه سرمایه گذار تجاری منیتوبا - Manitoba Business Investor

برای کسانی است که به دنبال مهاجرت به استان منیتوبا از طریق سرمایه گذاری و ایجاد کسب و کار هستند:

۱سرمایه گذاری در مزرعه منیتوبا یا همان FIP

این مسیر برای افرادی است که تجربه کسب و کار مرتبط با مزرعه‌داری و کشاورزی دارند و مایل به مهاجرت به منیتوبا از طریق سرمایه گذاری هستند تا بتوانند مزرعه‌ای را در آنجا تاسیس و راه اندازی کنند.

شرایط:

۲مسیر کارآفرینی منیتوبا (Manitoba Entrepreneur Pathway)

مسیر کارآفرینی برنامه نامزدهای استانی منیتوبا (MPNP) در ارتباط با pool یا همان استخر ابراز علاقه‌مندی استان (EOI) است. اگر برای این دسته بندی واجد شرایط باشید، باید پروفایل آنلاین ایجاد کنید و فرم خود ارزیابی را تکمیل کنید

شرایط:

برنامه ابتکار شهر موردن -Morden Community Driven Initiative

موردن، منیتوبا شهری در 112 کیلومتری جنوب غربی وینیپگ است. این شهر به طور فعال به دنبال پذیرش مهاجر است. برای واجد شرایط بود، باید شرایط سن، تحصیلات، زبان و تجربه کاری را داشته باشید.

شرایط: