مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

 مهاجرت از طریق ازدواج با فردی که دارای کارت اقامت دائم کانادا است و یا شهروند کانادا محسوب می شود و به اصطلاح می تواند اسپانسر شود، یکی از بهترین راه های مهاجرت به کانادا می باشد. افرادی که قصد مهاجرت به کانادا را دارند، ازدواج با یک شهروند کانادایی را فرآیندی آسان و بدون دردسر می دانند. اما واقعیت این است که هر کشوری قوانین مهاجرتی خاص خود را دارد و کانادا نیز از این قاعده مستثنی نیست. اخذ اقامت دائم کانادا از طریق مهاجرت و ازدواج یکی از ساده ترین و بهترین راه ها برای مهاجرت به کانادا در صورت داشتن شرایط لازم می باشد.

چرا مهاجرت به کانادا با ازدواج؟

در برنامه های مهاجرتی دولت کانادا اولویت کار است، اما دولت کانادا نسبت به خانواده بی تفاوت نیست، زیرا خانواده نقش مهمی در فرهنگ کانادا ایفا می کند، بنابراین دولت کانادا راه را برای اتحاد مجدد اعضای خانواده هموار می کند. مهاجرت از طریق ازدواج خیلی سریع تر از مهاجرت از طریق کار به نتیجه میرسد .

شرط اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج

اولین شرط برای اخذ اقامت دائم کانادا از طریق ازدواج، ازدواج قانونی با فردی است که شهروند کانادا باشد.

مدارک مورد نیاز برای ازدواج در خارج از کانادا

شرایط اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج

شرایط اقامت کانادا از طریق ازدواج به دو بخش تقسیم می‌شود: شرایطی که اسپانسر( همسری که تابعیت کانادا را دارد) باید داشته باشد و شرایطی که اسپانسرشونده (همسری که تابعیت کانادا ندارد و قرار است با تحت حمایت قرار گرفتن توسط همسرش به کانادا مهاجرت کند) باید داشته باشد.

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

-  تمکن مالی داشته  باشید.

-  فرم های مربوط به درخواست را دریافت کنید.

-  هزینه های IRCC   را پرداخت کنید.

-  درخواست خود و همسرتان را برای دریافت اقامت دائم کانادا به طور همزمان بای IRCC از طریق ایمیل از طریق ایمیل ارسال کنید.

 قوانین کانادا در مورد مهاجرت از طریق ازدواج

هر کشوری قوانین متفاوت خود را برای ازدواج دارد.کشور کانادا برای ازدواج قوانین خاص خود را دارد که این قوانین دارای محدودیت سنی است. اگر بخواهید بدون اجازه والدین خود ازدواج کنید نباید زیر 18 سال سن داشته باشید. در صورت که بین 16-18 سال سن داشته باشید ازدواج با اجازه والدین و قاضی صورت میگیرد. در کشور کانادا داشتن دو همسر قانونی نیست و در صورتی که بخواهید دوباره ازدواج کنید باید از همسر قبلی خود جدا شده باشید.در کشور کانادا نیز سه نوع ازدواج وجود دارد که می‌توان از طریق آن برای مهاجرت درخواست داد. 

  1.  ازدواج قانونی و رسمی صورت بگیرد.
  2.  دو طرف به‌ صورت رسمی با یکدیگر ازدواج نکرده‌اند؛ اما بیشتر از یک سال با یکدیگر زندگی مشترک دارند.
  3. دو طرف با هم زندگی نمی‌کنند؛ اما با هم رابطه زناشویی دارند.

هر سه راه گفته شده برای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج امکان پذیر است. تنها نکته مهم در این زمینه صوری نبودن ازدواج شماست. در صورتی که دولت کانادا تشخیص دهد که تنها برای اخذ ویزای این کشور با یکی از شهروندان کانادایی ازدواج کرده‌اید ممکن است علاوه بر لغو شدن ویزای شما، مورد پیگرد قانونی نیز قرار بگیرید.

ازدواج صوری کانادا

در سال 2012 قوانینی جدیدی در کشور کانادا برای ازدواج مقرر شد. هر فردی به وسیله اسپانسری همسرش اقامت دائم کانادا را دریافت کند باید حداقل دو سال رابطه قانونی با او داشته باشد و اگر این زمان کمتر باشد احتمال حذف شدن بسیار است.


 

قوانین مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

مهریه در کانادا

ازدواج در کانادا باید توسط روحانی انجام شود و دو نفر در مراسم به عنوان شاهد باید حضور داشته باشند. مهریه در قانون کانادا به شکلی که در ایران تنظیم شده است نیست. اگر ازدواج به جدایی ختم شود تمامی اموالی که در طی زندگی زناشویی به دست آورده اند نصف میشود.

چه کسانی می توانند از ویزای ازدواج استفاده کنند؟

-  کسانی که جز شریک کانادایی خود شریک زندگی دیگری نداشته باشند.

-  سن قانونی داشته باشد.

-  ممنوع الورود به کانادا نباشد.

-  فرم ها را به صورت درست پر کرده باشد.

-  برای دریافت اقامت دائم کانادا ازدواج نکرده باشد.

مدت زمان صدور ویزای ازدواج کانادا:

مدت زمان انجام کار 12 ماه است که شامل موارد زیر است:

-  زمان انجام بیومتریک

-  بررسی مدارک اسپانسر و اسپانسرشونده

-  بررسی واجد شرایط بودن پرونده

مزایای مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج:

-  ازدواج با فردی که اقامت دائم کانادا را دارد یکی از ساده ترین روش های دریافت اقامت دائم کانادا است.

-  اگر اردواج قانونی باشد فرد می تواند به راحتی وارد خاک کانادا شود و تابعیت کشور کانادا را بگیرد.

-  نیاز به داشتن تحصیلات ندارد.

-  نیاز به ارائه نمره زبان نیست.

-  می توان در کانادا کار کرد و درآمد داشت.

-  از پوشش بیمه درمانی بهره مند شد.

-  فرزندان می توانند در مدارس دولت به صورت رایگان تحصیل کنند.

روش اثبات زوجیت در کانادا:

برای اثبات واقعی بودن ازدواج می توان مدارک زیر را ارائه داد:

-  عکس از مراسم ازدواج عقد با حضور خانواده و دوستان

-  عکس ها خانوادگی قبل و بعد از عروسی

-  حساب بانکی مشترک

-  اسناد ملکی مشترک

-  در صورت رفتن به سفر زوجین ارائه فیش هتل و بلیط هواپیما و ...

-  عکسهای گرفته شده در سفرهای مشترک
 

درخواست مشاوره

از مشاوره تا اقامت کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

شرایط مهاجرت از طریق ازدواج به کانادا

شرایط این روش مهاجرتی را می‌توان از دو جنبه بررسی کرد: شرایط اسپانسر (همسر یا شریک ساکن کانادا) و شرایط متقاضی مهاجرت از طریق ازدواج؛ هر کدام از این دو مورد شرایط خاص خود را دارند که در ادامه به بررسی آن می پردازیم.

شرایط شریک ساکن کانادا

شرایط متقاضی مهاجرت از طریق ازدواج

5 مرحله برای اخذ اقامت کانادا از طریق ازدواج

مهاجرت از طریق ازدواج در کشورهای مختلف مراحل متفاوتی دارد. دولت کانادا به دلیل اهمیتی که به تنوع نژادی خود می‌دهد، تلاش کرده تا مراحل اخذ ویزای کانادا برای افراد واجد شرایط به سادگی طی شود. مراحل مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج را می‌توان در 5 گام خلاصه کرد.


 

مراحل مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج

 

● ثبت نام در سایت اداره مهاجرت کانادا

در اولین گام شما نیاز دارید تا اکانت خود را در سایت اداره مهاجرت کانادا ایجاد کنید. شما می‌توانید به سادگی وارد سایت مربوطه شده و از طریق قسمت Create an account حساب کاربری خود را بسازید.

● تکمیل اطلاعات داخل سایت

در مرحله بعد باید با توجه به برنامه مهاجرتی خود، اطلاعاتتان را بطور کامل در سایت وارد کنید. بهتر است برای آنکه از ناقص نبودن اطلاعات خود اطمینان داشته باشید، از وکیل متخصص در حیطه مهاجرت کمک بگیرید.

● انگشت نگاری

پس از تکمیل اطلاعات نامه‌ای برای انجام فرایند انگشت نگاری به شما ارسال می‌شود. متاسفانه در کشور ما دفاتر احراز هویت (انگشت نگاری) مورد تایید کانادا وجود ندارد؛ به همین دلیل شما باید به صورت آنلاین از یکی از دفاتر فعال در کشورهای همسایه وقت گرفته و در موعد مقرر برای احراز هویت خود به آنجا مراجعه کنید.

● انجام آزمایشات پزشکی

با توجه به ضرورت داشتن مدارک سلامت جسمی، شما موظفید برای انجام آزمایشات مربوطه به یکی مراکز مورد تایید کشور کانادا مراجعه کنید. برای اطلاع از آدرس و مشخصات پزشکان رسمی مهاجرت به کانادا حتما از افراد باتجربه در این حوزه راهنمایی بگیرید.

● دریافت ویزا

در صورتی که فرایند انگشت نگاری و تایید سلامت پزشکی را به صورت موفق پشت سر گذاشته باشید، مدارک مربوط به آن به پرتال مهاجرتی شما افزوده می‌شود و پس از آن شما می‌توانید برای دریافت ویزای خود اقدام کنید.

پروسه مهاجرت از طریق ازدواج به کانادا چقدر طول می‌ کشد؟

شاید برای شما نیز این سوال پیش آمده باشد که مدت زمان مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج چقدر است و به طور کلی پروسه دریافت آن چقدر زمان می‌برد؟

مهاجرت به کانادا از طریق ازدواج چقدر طول می کشد؟

 

به طور معمول این پروسه بین یک سال تا یک سال و نیم زمان می‌برد؛ البته ممکن است پرونده شما روند عادی نداشته باشد که در این صورت بیشتر از 12 ماه زمان نیاز دارد که تمام این ها به ماهیت پرونده تان بستگی دارد.البته اگر بتوانید این فرایند را با کمک وکلای با تجربه در حوزه مهاجرت طی کنید قطعا این فرایند مدت کم‌تری طول می‌کشد. فرد متقاضی می‌تواند پس از گذشت پنج سال از مدت زمان مهاجرت به کانادا برای اخذ اقامت دائم این کشور درخواست دهد.

نتیجه گیری:

تا اینجا یاد گرفتیم که مهاجرت از طریق ازدواج به کانادا یکی از راه‌های ساده مهاجرت به این کشور محسوب می‌شود. اما این روش مهاجرتی نیز مانند سایر روش‌ها شرایط و قوانین خاص خود را دارد که به طور خلاصه به شرح زیر می توان آن‌ها را لیست کرد: 

اگر هر سوال یا تجربه ای در زمینه این روش مهاجرتی دارید خوشحال می‌شیم تا با ما در  زیر همین پست به اشتراک بگذارید. یا می توانید برای ارتباط با کارشناسان و راهنمایی از آنها برای تسریع فرایند مهاجرت خود به سایت فیدان مراجعه کنید.

درخواست مشاوره

از مشاوره تا اقامت کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

 سوالات متداول

آیا اخذ اقامت دائم کانادا از طریق مهاجرت امکان پذیر است؟

بله، شما می‌توانید پس از گذشت 5 سال از حضور خود در خاک کانادا اقامت دائم این کشور را دریافت کنید.

پروسه مهاجرت از طریق ازدواج به کانادا چقدر طول میکشد؟

پروسه مهاجرت از طریق این روش بین 1 سال تا 1 سال و نیم طول می‌کشد؛ البته شما می‌توانید با استفاده از وکلای مجرب در حوزه مهاجرت، این پروسه را در مدت زمان کم‌تری طی کنید.

وقتی ازدواج میکنم آیا باید  نام خانوادگی همسرم را بردارم ؟

خیر تغییر نام خانوادگی فقط یک رسم است و هرگز الزامی نیست. شما میتوانید نام خانوادگی خود را حفظ کنید و یا از نام خانوادگی همسر خود استفاده کنید و یا به صورتی ترکیبی از نام خانوادگی خود و همسرتان استفاده کنید.

آیا می‌توان از طریق ازدواج صوری ویزای کانادا را بدست آورد؟

خیر، هر زمان که دولت کانادا تشخیص دهد که ازدواج شما تنها برای اخذ ویزای این کشور بوده است، می‌تواند ویزای شما را لغو کند.