ویزای دانش آموزی کانادا + شرایط

کشور کانادا به عنوان یکی از بهترین کشورها برای تحصیل شناخته شده است. دولت کانادا شرایطی فراهم کرده که دانش آموزان بتوانند برای تحصیل به کانادا بیایند.تعداد زیادی دانش آموز هر ساله از سراسر جهان برای ادامه تحصیل به کانادا می روند و ویزای تحصیلی دریافت می کنند. دانش آموزان از سن 9 سالگی می توانند به کانادا مهاجرت کنند و والدین می توانند ویزای همراه کانادا را اخذ کنند.

شرایط تحصیل دانش آموزان در تمام استان ها و مناطق کانادا به جز ایالت کبک، یکسان است.مدارس در کانادا به دو دسته تقسیم می شوند، مدارس دولتی و خصوصی، شهروندان کانادایی برای مدارس دولتی هیچ هزینه ی پرداخت نمی کنند. در کانادا مقطع ابتدایی 8 سال و مقطع دبیرستان 4 سال است ولی در استان کبک مقطع ابتدایی 6 سال و مقطع دبیرستان از کلاس هفتم تا یازدهم می باشد. در کانادا رو مهارت های اجتماعی، موسیقی، هنری و ورزشی تمرکز دارد.

واجدین شرایط برای دریافت ویزای دانش آموزی کانادا

دریافت ویزای دانش آموزی برای دانش آموزانی که می‌خواهند در یکی از موسسات آموزشی کانادا به تحصیل بپردازند، الزامی است. ویزای دانش آموزی فقط برای افرادی که واجد شرایط زیر هستند، قابل صدور است:

درخواست مشاوره

از مشاوره تا اقامت کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

ویژگی های کلی ویزای دانش آموزی در کانادا

ویژگی‌های ویزای دانش آموزی کانادا عبارت‌اند از:

 

 

مقاطع تحصیلی موجود برای دانش آموزان در کانادا

در کانادا، دانش‌آموزان می‌توانند در مقاطع تحصیلی مختلفی در مدارس و دانشگاه‌های این کشور درس بخوانند. مقاطع تحصیلی اصلی در کانادا عبارتند از:

آیا امکان دریافت ویزای همراه دانش آموزی در کانادا وجود دارد؟

بله، دانش آموزانی که به همرا خانواده‌شان به کانادا سفر می‌کنند، می‌توانند از ویزای همراه دانش آموزی بهره‌مند شوند. این ویزا اجازه می‌دهد که افراد به مدت زمانی که دانش آموز به تحصیل مشغول است، همراه با وی اقامت کنند و به کار نیز بپردازند.
در صورت تمایل به دریافت ویزای همراه دانش آموزی برای کانادا، باید در ابتدا بررسی شود که آیا ویزای مورد نظر قابل دریافت است یا خیر و در صورت قابلیت دریافت، شرایط و مدارک مورد نیاز برای اخذ آن را بررسی کرد.

آشنایی با ویزای گاردین کانادا

ویزای گاردین کانادا یک نوع ویزای موقت است که به والدین یا شخصی دیگر، که سرپرست قانونی یک دانش‌آموز زیر ۱۸ سال است، اجازه می‌دهد تا این دانش‌آموز را در کانادا همراهی کنند. این ویزا در واقع برای والدین یا سرپرستان قانونی غیر کانادایی طراحی شده است که به همراه فرزندانشان به کانادا سفر می‌کنند.
این ویزا برای مدت حداکثر ۲ سال صادر می‌شود و قابلیت تمدید دارد. با این حال، در صورتی که دانش‌آموز بعد از تکمیل دوره تحصیلی خود در کانادا باقی بماند، والدین باید برای خود یک ویزای مستقل اخذ کنند.
مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای گاردین شامل اثبات هویت، اثبات ارتباط با دانش‌آموز، مجوز سفر دانش‌آموز به کانادا و مستنداتی مربوط به تحصیلات دانش‌آموز می‌شود.
با داشتن این ویزا، والدین می‌توانند با راحتی خاطر دانش‌آموز خود را در کانادا همراهی کنند و به تجربه یک سفر آموزشی برای خود و فرزندشان دست یابند.

شرایط  ویزای دانش آموزی در کانادا

برخی از شرایط ویزای دانش آموزی در کانادا عبارت‌اند از:

اگر تمامی شرایط بالا برای شما برآورده شده باشد، می‌توانید به دفتر مهاجرتی کانادا در کشور خودتان مراجعه کرده و برای درخواست ویزای دانش آموزی اقدام کنید. بهتر است قبل از شروع این فرایند، اطلاعات لازم را جمع آوری و مشاوره‌ای از متخصصان در این زمینه دریافت کنید.

مدارک لازم جهت دریافت ویزای دانش آموزی کانادا

برای دریافت ویزای دانش آموزی کانادا، باید مدارک زیر را به همراه فرم درخواست ویزا به سفارت یا کنسولگری کانادا در کشور محل اقامت خود ارائه دهید:

لازم به ذکر است که ممکن است سفارت یا کنسولگری کانادا در کشور شما، مدارک و شرایط دیگری را نیز برای دریافت ویزای دانش آموزی مشخص کنند که باید به طور دقیق بررسی شوند.

هزینه ویزای دانش آموزی کانادا 

هزینه ویزای دانش آموزی در کانادا بسته به نوع و مدت اعتبار ویزا متفاوت است. هزینه ویزای دانش آموزی برای مدت یک سال معمولاً در حدود 150 دلار کانادایی است. اما برای مدت دو یا سه سال، هزینه بیش‌تر خواهد شد.
همچنین، هزینه‌های دیگری مانند هزینه برای ترجمه مدارک، ارزش گذاری مالی، هزینه برای آزمون زبان و هزینه برای سفر به سفارت کانادا نیز ممکن است دریافت شود. لازم به ذکر است که هزینه ویزای دانش آموزی در کانادا ممکن است با توجه به تغییرات قوانین مهاجرت و نرخ ارز متغیر باشد. 
بنابراین بهتر است همیشه قبل از شروع فرایند درخواست ویزا، از مراجع معتبر و رسمی اطلاعات دقیق و به روز رسانی شده را دریافت کنید.

درخواست مشاوره

از مشاوره تا اقامت کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

مراحل درخواست ویزای دانش آموزی در کانادا

برای گرفتن ویزای دانش‌آموزی کانادا، شما باید ابتدا به یک مدرسه، کالج یا دانشگاه معتبر در کانادا پذیرفته شوید. پس از آن، مراحل زیر برای گرفتن ویزای دانش‌آموزی کانادا باید طی شود:

تمکن مالی ویزای دانش آموزی کانادا:

تمکن مالی از مدارک مهم برای ویزای دانش آموزی کانادا است که حتما باید موارد زیر به سفارت کانادا اثبات شود:

 تحصیل رایگان در مدارس کانادا:

امکان تحصیل رایگان در مدارس کانادا در مقاطع ابتدایی تا دبیرستان برای شهروندان و دانش آموزان مقیم وجود دارد اما برای این که بتوانید این خدمات را به صورت رایگان دریافت کنید باید شرایط اعلام شده توسط این مدارس را داشته باشید. هزینه های آموزش در مدارس دولتی کانادا از طریق مالیات، تامین مالی می شود. توجه کنید که تحصیل در مدارس دولتی شهریه ندارد اما در بسیاری از موارد هزینه ثبت نام از دانش آموزان اخذ می شود.

 اگر والدین ویزای کاری یا تحصیلی داشته باشتد، احتمال دارد که فرزند آن ها مشمول تحصیل رایگان در کانادا شود و در غیر این صورت باید هزینه دانش آموز بین المللی را پرداخت کند. به طول کلی اگر یک دانش آموز زیر 18 سال، قصد سفر و ادامه تحصیل در کشور کانادا را داشته باشد باید یکی از شرایط زیر را داشته باشد:

 ویزای همراه کانادا برای والدین دانش آموزان:

دولت کانادا به خانواده اهمیت خاصی می دهد و همیشه سعی داشته با برنامه های مختلف از خانواده مهاجران حمایت کند. یکی از شرایط تحصیل افراد زیر 18 سال در کانادا این است که باید همراه با والدین یا یک سرپرست قانونی به کانادا بروند و یا یک قیم در این کشور داشته باشد.  اگر همراه با دانش آموز سرپرست یا والدین قرار است به کانادا بیاید باید محلی را در کانادا برای زندگی اجاره یا خریداری کند و باید شرایط زیر را داشته باشند:

تفاوت مدارس ایران و کانادا: 

سیستم آموزشی:
 سیستم آموزشی مدارس ایران، مرکزی و ملی است و تمام استان ها از این سیستم آموزشی تبعیت میکنند. اما در کانادا هر استان سیستم آموزشی و برنامه درسی مخصوص به خود را ارائه می دهد.
  
  برنامه درسی:
 در برنامه درسی مدارس کانادا تعداد زیادی دروس اجباری و تعداد زیادی هم دروس اختیاری وجود دارد و اما در برنامه درسی مدارس ایران در هر پایه تحصیلی معمولا همه دروس اجباری هستند.
  
  در مدرسه های ایران در مقطع دبیرستان دانش آموزان براساس رشته های تحصیلی مجزا مانند علوم ریاضی، علوم تجربی، علوم انسانی و هنر درس خود را ادامه می دهند اما در کانادا، رشته تحصیلی مجزا وجود ندارد و در هر پایه تحصیلی دانش آموزان دروس مختلفی می خوانند.
  کتاب هایی که در مدارس ایران استفاده می شود یکسان است اما در کانادا، هر استان کتاب های خود را دارد.

 زمانبندی مدارس کانادا:

زمان ساعت تحصیل در مدارس کشور کانادا بین ساعت 9 صبح تا 4 بعد از ظهر، همچنین مدارس ابتدایی و متوسط سال تحصیلی را از اواخر آگوست یا اوایل سپتامبر آغاز و در ماه ژوئن به پایان می رسانند، ماه های جولای و آگوست نیز برای تعطیلات تابستانی در نظر گرفته می شود.

دروس تدریسی در مدارس:
 ‌در کنار دروس معمول ( ریاضیات،هنر، زبان های انگلیسی، فرانسوی، علوم و تربیت بدنی) مدارس کانادا تاکید بسیاری روی خلاقیت و کسب مهارت زندگی دانش آموزان از همان مقاطع اول دارد، از سرفصل های اصلی  و بسیار جذاب آن می توان به دو مورد زیر اشاره کرد:
 ‌-  توانایی و مهارت در حوزه فناوری و خلاقیت
 -  مهارت های زندگی و کاری  

آیا کانادا کشوری مناسب برای تحصیل فرزندان است؟

رویای هر پدر  و مادری پیشرفت فرزند و زندگی و تحصیل در بهترین شرایط است.

کانادا یکی از بهترین کشورها برای تحصیل دانش آموزان و دانشجویان است پس انتخابی مناسب برای این تصمیم مهم است. یکی از دلایل مهم مناسب بودن کانادا همراهی والدین در کانادا است با ویزای همراه است.

درخواست مشاوره

از مشاوره تا اقامت کنارتان هستیم. کافیست فرم مشاوره را پر کنید.

بدست آوردن تحصیلات بین المللی با ویزای دانش آموزی

دریافت ویزای دانش آموزی کانادا می‌تواند در کسب تحصیلات بالاتر و دستیابی به شغل‌های مطلوب در آینده بسیار مؤثر باشد. برای این منظور، اطلاع از شرایط و مراحل گرفتن ویزا و نیز هزینه‌های آن امری بسیار مهم و اساسی است.
اگر شما قصد دارید در کانادا تحصیل کنید، برای گرفتن ویزای دانش آموزی، بهتر است از ابتدای راهکارهای لازم را برای درخواست ویزا بدانید و به طور مستمر اطلاعات خود را از سایت‌های معتبر و مطمئن به‌روز کنید.

شما می‌توانید برای مهاجرت دانش آموزی خود به مشاورین حرفه ای فیدان نیز اعتماد کنید چرا که مجموعه ما بیشتر از 80 درصد از مهاجرت های دانش آموزی خود را به سرمنزل مقصود رسانده است و در این مرحله از زندگی شما می‌توانیم دلسوزانه در کنار شما باشیم و برای پیشرفت شما کمک شایانی کنیم و می‌توانید همین الان با ما در ارتباط باشید و پرونده مهاجرت دانش آموزی خود را به ما بسپارید.

سوالات متداول

امکان دریافت بورسیه تحصیلی برای دانش آموزان مهاجر وجود دارد؟

خیر برای دانش آموزان بین المللی این امکان وجود ندارد. 

امکان اقدام همزمان پدر و مادر برای ویزا همراه وجود دارد ؟

این امکان وجود دارد ولی نباید وابستگی به کشور مبدا کم شود بنابراین بهتر است یک نفر اقدام کند.

ویزای دانش آموزی کانادا چقدر اعتبار دارد؟

این ویزا جز زمان مدت تحصیل دانش آموز، 90 روز دیگر هم اعتبار دارد تا دانش آموز بتواند کارای تمدید ویزای خود و یا برگشت به کشور خود را انجام دهد.

دلایل رد شدن ویزای دانش آموزی چیست؟