استان منیتوبا

استان منیتوبا

برنامه اسکیل ورکر منیتوبا بر اساس نیازهای کارفرمایان منیتوبا پایه‌ریزی شده است. این برنامه به دو صورت اسکیل ورکر در داخل منیتوبا و نیروی کار ماهر خارجی انجام می‌شود.
در برنامه اسکیل ورکر در داخل منیتوبا، افرادی که در حال حاضر در منیتوبا زندگی می‌کنند و دارای مهارت‌های مورد نیاز کارفرمایان منیتوبا هستند از جمله دانشجویان بین المللی، فارغ التحصیلان و نیز افرادی که در حال حاضر در منیتوبا کار می‌کنند، می‌توانند از این برنامه استفاده کنند.
نیروی کار ماهر خارجی نیز به دو صورت اسکیل ورکر خارجی و برنامه تحصیلات بین المللی منیتوبا در برنامه اسکیل ورکر خارجی انجام می‌شود. افرادی که در خارج از کانادا زندگی می‌کنند و دارای مهارت‌های مورد نیاز کارفرمایان منیتوبا هستند، از جمله مهندسان، برنامه نویسان، حسابداران، و نیز افرادی که در صنایع خاصی مثل مهندسی فضایی و مهندسی پزشکی تخصص دارند، می‌توانند از این برنامه استفاده کنند.
در برنامه تحصیلات بین المللی منیتوبا، دانشجویان بین المللی که در دانشگاه‌های منیتوبا تحصیل می‌کنند و دارای مهارت‌های مورد نیاز کارفرمایان منیتوبا هستند، می‌توانند بعد از فارغ التحصیلی از دانشگاه، به صورت دائمی در منیتوبا بماند و در این استان کار کنند.

1-تجربه کاری

فارغ التحصیلان بین المللی می‌توانند از این برنامه بهره ببرند، در صورتی که حداقل یک سال تجربه‌کار در یکی از مشاغل مورد تقاضا در منیتوبا را داشته باشند و در موسسات آموزشی دانشگاهی خارج از منیتوبا تحصیلات خود را به پایان برساند.
دسته‌هایی که می‌توانند از برنامه تجربه‌کاری منیتوبا بهره ببرند عبارت‌اند از :
نیروی کار موقت خارجی با حداقل 6 ماه تجربه‌کار در یکی از مشاغل مورد تقاضا در منیتوبا
فارغ التحصیل خارج از منیتوبا با حداقل 12 ماه تجربه‌کار در یکی از مشاغل مورد تقاضا در منیتوبا که مرتبط با رشته تحصیلی داشته باشد.
نیروی کار موقت خارجی با حداقل 12 ماه تجربه کار در مشاغلی که در لیست مشاغل مورد تقاضای منیتوبا نیستند.
فارغ التحصیل موسسات تحصیلات تکمیلی در منیتوبا با حداقل 12 ماه تجربه کار در مشاغلی که در لیست مشاغل مورد تقاضای منیتوبا نیستند.

2- استخدام مستقیم کارفرما

متقاضیانی که در خارج از کانادا هستند و می‌خواهند در استان منیتوبا کار کنند، می‌توانند از برنامه استخدام مستقیم کارفرمای منیتوبا استفاده کنند. برای این منظور، آن‌ها باید حداقل دو سال سابقه‌کاری مرتبط با شغل مورد استخدام در پنج سال گذشته داشته باشند، یا در صورتی که سابقه کاری مرتبط کمتر از دو سال دارند، تجربه کاری خود را به ارزیابی کارفرما ارائه دهند. قبل از درخواست استخدام مستقیم کارفرمای منیتوبا، متقاضیان باید دعوت‌نامه دریافت کنند.

1- اکسپرس اینتری 

برای افرادی که در خارج از کانادا قرار دارند، مسیر اختصاصی "کارگر ماهر خارج از کانادا در منیتوبا وجود دارد. در این مسیر، شما باید دارای تجربه کاری در شغلی باشید که در لیست مشاغل مورد نیاز منیتوبا قرار دارد.

شرایط اکسپرس اینتری :
برای این مسیر، نیاز به داشتن پروفایل اکسپرس اینتری و کد شغلی مربوطه نیست.
برای شغل‌های مرتبط با NOC TEER 0  و1، باید دارای تجربه‌کاری حداقل 6 ماهه با CLB 7 و برای شغل‌های مرتبط NOC TEER 2 و 3، باید CLB6  داشته باشد.
باید دعوت‌نامه MB ITA یا حمایت از یکی از اقوام نزدیک یا دوستانی که حداقل یک سال در منیتوبا زندگی کرده‌اند، داشته باشید.

2- سرمایه انسانی (Human Capital)

"سرمایه انسانی" (Human Capital) برنامه‌ای است برای جذب نیروی کار ماهر از خارج از کانادا که دارای تجربه کاری در یکی از مشاغل مورد نیاز در منیتوبا هستند. برای اعتبار پذیری در این برنامه، شرایط زیر باید حتماً برآورده شوند:
داشتن حداقل ۶ ماه سابقه کار در یکی از مشاغل مورد نیاز
داشتن سطح زبان CLB ۷ برای مشاغل Regulated
داشتن سطح زبان CLB ۶ برای مشاغل Compulsory Trades
داشتن سطح زبان CLB ۵ برای مشاغل NOC TEER ۰، ۱، ۲، ۳
داشتن پشتیبانی حداقل یکی از اعضای خانواده نزدیک که حداقل یک سال در منیتوبا سکونت داشته باشد.
برنامه آموزشی در منیتوبا
این برنامه برای فارغ‌التحصیلان منیتوبا طراحی شده است تا به نیازهای صنعتی این استان پاسخ دهد و به همراه آن، راه‌هایی سریع‌تر برای اقامت دائم در کانادا فراهم کند. این برنامه به سه دسته‌بندی زیر تقسیم می‌شود:

   مسیر اشتغال حرفه‌ای 
   مسیر کارآموزی فارغ التحصیلان 
مسیر کارآفرین دانشجو

1. اشتغال حرفه‌ای

در سه سال گذشته از یک موسسه دانشگاهی در منیتوبا فارغ التحصیل شده باشید.
یک کارفرمای MB شما را به عنوان یکی از اعضای تیم خود در یکی از مشاغل مورد تقاضا و مرتبط با آموزش قبلی، با قرارداد حداقل یک ساله استخدام کند.
دارای نمره زبان CLB 7 و به بالاتر 
توانایی مالی برای اقامت به مدت شش ماه را داشته باشید.

2. کارآموزی تحصیلات تکمیلی

دانشجویان بین المللی با مدرک کارشناسی ارشد یا دکترا از دانشگاه‌های خارج از کانادا، با ثبت نام در دوره‌های کارآموزی ارائه شده توسط سازمان Mitacs، می‌توانند فرصتی برای مهاجرت به استان منیتوبا دریافت کنند. فارغ التحصیلانی که دوره کارآموزی "Accelerate" یا "Elevate" را با سازمان Mitacs در منیتوبا با موفقیت به پایان رسانده‌اند، پس از فارغ التحصیلی، می‌توانند با داشتن یا بدون داشتن پیشنهاد شغلی، برای شرکت در برنامه فارغ التحصیلی کارآموزی (Graduate Internship) درخواست دهند. البته برای شرکت در این برنامه، نیاز است که نمره زبان CLB 7 یا بالاتر داشته باشید.

3- برنامه دانشجویان کارآفرین

هر سال به 20 دانشجوی بین المللی که در منیتوبا فارغ التحصیل شده‌اند، این فرصت داده می‌شود که با ویزای کار موقت در منیتوبا، کسب و کار خود را تاسیس کنند. برای شرکت در این برنامه آزمایشی، شرایط زیر باید برآورده شود:

  . در دانشگاه‌های منیتوبا حداقل دو سال به تحصیل پرداخته و از آن دانشگاه‌ها فارغ التحصیل شده باشد.
.داشتن حداقل امتیاز CLB 7 را در آزمون زبان انگلیسی 
   دارای سن 21 تا 35
. داشتن ویزای کار معتبر یا پس از فارغ التحصیلی، پوزیشن پس فارغ التحصیلی (PGWP) در کانادا    
   داشتن اقامت در منیتوبا از زمان فارغ التحصیلی .
داشتن حداقل 51 درصد مالکیت کسب و کار.
 . باید به مدت حداقل 6 ماه قبل از ثبت نام، به طور فعال کسب و کار خود را مدیریت کرده باشید.

این برنامه آزمایشی فرصتی فوق العاده برای دانشجویان بین المللی است که در منیتوبا تحصیل کرده‌اند و اراده کسب و کار خود را دارند. در صورتی که شرایط بالا را برآورده می‌کنید، می‌توانید از این برنامه آزمایشی استفاده کنید و رویای کارآفرینی خود را در کانادا به واقعیت تبدیل کنید.
برنامه سرمایه‌گذاری منیتوبا

برنامه سرمایه‌گذاری تجاری منیتوبا، برای افرادی طراحی شده است که به دنبال مهاجرت به استان منیتوبا کانادا از طریق سرمایه‌گذاری و ایجاد کسب و کار هستند. این برنامه دو مسیر سرمایه‌گذاری را در اختیار شما قرار می‌دهد:
مسیر سرمایه‌گذاری در مزارع منیتو :
این مسیر، برای سرمایه‌گذارانی طراحی شده است که مایل به خرید و مدیریت مزرعه در منیتوبا هستند. با توجه به اینکه صنعت کشاورزی یکی از مهم‌ترین صنایع منطقه است، این برنامه به سرمایه‌گذاران فرصتی را برای سرمایه‌گذاری در این زمینه می‌دهد. در این مسیر، برای اخذ ویزای کسب و کار، شما باید به مدت حداقل ۵ سال، به طور فعال در مزرعه فعالیت کنید.

مسیر کارآفرینی منیتوبا:

در این مسیر، شما به عنوان یک کارآفرین می‌توانید برای ایجاد یک کسب و کار جدید در منیتوبا، سرمایه‌گذاری کنید. این برنامه شامل چند مرحله است که شما باید آن‌ها را طی کنید تا بتوانید ویزای کسب و کار خود را دریافت کنید. در این مسیر، شما باید یک برنامه کسب و کار جدید ارائه دهید و همچنین به نیروی انسانی مورد نیاز برای اجرای کسب و کار خود، بپردازید.
با انتخاب هر یک از این دو مسیر، شما می‌توانید به دنبال آرزوی مهاجرت و سرمایه‌گذاری خود در کانادا با اطمینان بیشتری حرکت کنید.

1. سرمایه گذاری در مزرعه منیتوبا یا همان FIP

سرمایه گذاری در مزارع منیتوبا یا همان FIP، یک راه برای افراد با تجربه در زمینه کشاورزی و مدیریت کسب و کار است که به دنبال مهاجرت به منیتوبا هستند و تمایل دارند تا با سرمایه گذاری، مزرعه ای را در این کشور تاسیس و بهره برداری کنند.
شرایط لازم برای سرمایه گذاری در FIP عبارتند از:
داشتن حداقل 3 سال تجربه در مدیریت کسب و کار مرتبط با زمینه کشاورزی و مزرعه داری، یا داشتن تجربه مالکیت و بهره برداری از مزرعه
اگر برای شما دعوت نامه صادر شده است، باید به مصاحبه ای در زبان فرانسوی یا انگلیسی شرکت کنید.
سرمایه گذاری حداقل 300,000 دلار در زمینه کشاورزی در یکی از روستاهای منیتوبا مورد نیاز است.
باید یک طرح تجاری مناسب ارائه دهید.
برای آشنایی با شرایط محیط کاری، متقاضیان باید یک بازدید تحقیقاتی در مزرعه های منیتوبا انجام دهند.
داشتن حداقل 500,000 دلار دارایی خالص برای سرمایه گذاری در این پروژه لازم است.
در صورتی که برای شما دعوت‌نامه صادر شده است، باید در ظرف مدت 120 روز اقدام به سرمایه گذاری کنید.
با رعایت این شرایط، فرصتی برای سرمایه گذاری در صنعت کشاورزی و مزرعه داری در منیتوبا وجود دارد.

۲. مسیر کارآفرینی منیتوبا

مسیر کارآفرینی برنامه نامزدهای استانی منیتوبا (MPNP) در ارتباط با pool یا همان استخر ابراز علاقه‌مندی استان (EOI) است. در صورتی که این برنامه واجد شرایط بوده باشید، باید پروفایل خود را ایجاد کنید و فرم ارزیابی خود را به طور کامل تکمیل کنید. 
شرایط:
داشتن حداقل حداقل سه سال تا پنج سال فعالیت در بیزنس خود را به عنوان مالک یا مدیر ارشد 
به صاحبان مشاغل در مقایسه با مدیران ارشد امتیاز بیشتری داده می شود.
صاحبان مشاغل باید حداقل 33% مالکیت داشته باشند تا واجد شرایط دریافت امتیاز باشند.
داشتن حداقل امتیاز زبان CLB 5
حداقل معادل دیپلم متوسطه داشته باشید. 
دارای سن بین 25 تا 49 سال 
حداقل  250,000 دلاری باید برای مشاغل پایتخت منیتوبا سرمایه گذاری انجام دهد.
متقاضی باید حداقل 150,000 دلار در خارج از منطقه پایتخت منیتوبا سرمایه‌گذاری کنید.
متقاضی باید برای یک شهروند کانادایی یا مقیم کانادا حداقل یک شغل در منیتوبا ایجاد کند.البته به استثنای بستگانتان.
حداقل دارایی خالص شما 500,000 دلار باشد.
در صورتی که برای شما دعوت نامه آمد، باید ظرف 120 روز باید اقدام کنید.
برنامه شهر موردن
این شهر در  112 کیلومتری جنوب غربی وینیپگ قرار دارد. موردن همواره به به دنبال پذیرش مهاجران  است. برای واجد شرایط بودن در این برنامه باید سن، تسلط به زبان و تجربه‌کار در کشور کانادا داشته باشید.