استان نیوفاندلند و لابرادور

استان نیوفاندلند و لابرادور

ایالت نیوفاندلند و لابرادور، شرقی‌ترین ایالت کانادا است. شهر مرکزی این ایالت سنت جانز و بزرگ‌ترین شهر این ایالت بوده که سبک شهرسازی آن شباهت زیادی به سانفرانسیسکو آمریکا دارد. مساحت آن 405.212 کیلومتر مربع است و جمعیت آن 514000 نفر جمعیت دارد. به علت منابع گاز و معادن در این استان و همچنین جذب افراد متخصص  و مهندسین در قسمت‌های صنعت، اغلب مهاجرین برای اقامت در کانادا، نیوفاندلند و لابرادور به عنوان گزینه اول را انتخاب می‌کنند.

آب و هوا استان نیوفاندلند و لابرادور

فصل زمستان آن تقریبا سرد، اما به ندرت دمای هوا به کمتر از -10 درجه کاهش می‌یابد. فصل تابستان هوا معتدل است و بهترین فصل برای گردشگران است. دمای هوا در تابستان بالاتر از 21 درجه نمی‌رود و همچنین در فصل زمستان بارندگی زیاد است.

تاریخچه 

در چندین سال گذشته این استان  از مستعمرات انگلیسی بوده که در سال 2001 ایالت نیوفاندلند لابرادور به علت رکورد اقتصادی به عنوان استان مستقل محسوب شد و به کنفدراسیون پیوست.

زبان رسمی 

زبان رسمی مردم این ایالت انگلیسی است ولی گویش مردم آن با ایالت‌های دیگر آن کمی متفاوت بوده به طوری که مردم آن به زبان انگلیسی ولی به گویش نیوفاندلندی صحبت می‌کنند.

اقتصاد استان نیوفاندلند و لابرادور

نیوفاندلند یکی از ایالت‌های نفت خیز کانادا است که تولید زیاد نفت خام را  دارد که تاثیر زیادی در اقتصاد کانادا گذاشته است. همچنین انرژی هیدروالکتریک یکی از پایه‌های اقتصادی مهم در این ایالت بوده و منابع طبیعی نقش خیلی مهمی در اقتصاد داشته است و هر ساله نزدیک به هفتصد میلیون دلار درآمد برای این ایالت دارد. در این ایالت برای کاهش نرخ بیکاری برنامه‌های آموزشی و فرهنگی زیادی برگزار می‌شود که مردم بتوانند در اقتصاد تغییر ایجاد کنند.

فرهنگ مردم 

ساکنین نیوفاندلند مردمی شاد و خوش برخورد هستند و مهاجرین با برخورد خوش و مهربانی  این مردم مواجه می‌شوند. گردش در طبیعت و تفریح در سواحل باعث شکل‌گیری روحیه پویا و تلاشگر در بین مردم نیوفاندلند شده است. بیشتر مردم در این ایالت در نواحی ساحلی زندگی می‌کنند، به همین دلیل فرهنگ آنها به صنعت ماهیگیری نزدیک است.

جمعیت شناسی 

جمعیت ساکن در این ایالت 520000 نفر بوده نرخ زاد و ولد در این استان بسیار پایین است، با بالا رفتن نرخ بیکاری مقامات این استان به دنبال جذب نیروی مهاجر متخصص هستند تا بخش صنعتی این استان را ارتقا دهند و باعث رشد جمعیت این استان شوند.

بهداشت در  نیوفاندلند و لابرادور

طبق قوانین کانادا تمامی شهروندان کانادا می‌توانند از خدمات درمانی رایگان استفاده کنند. به صورتی که هزینه‌های بهداشت و خدمات آن از شهروندان به طور مستقیم گرفته نمی‌شود اما خدماتی مانند مراقبت از دندان و عمل زیبایی تحت پوشش قرار نمی‌گیرد.

تحصیل در نیوفاندلند لابرادو 

در این ایالت کودکان از 5 سالگی با ورود به پیش دبستانی برای ورود به مقطع ابتدایی آماده می‌شوند و تا 18 سالگی مشغول به تحصیل در مدرسه هستند. دروس در مدارس به دو زبان انگلیسی و فرانسه تدریس می‌شود.
سیستم آموزشی در مدارس از لحاظ کیفیت، در سطح عالی قرار دارند. مهاجران می‌توانند مانند شهروندان کانادایی، فرزندان خود را در مدارس دولتی و خصوصی ثبت نام کنند.
در سال 1925 یکی از دانشگاه‌های بزرگ کانادا به نام مموریال نیوفاندلند در سنت جان تاسیس شد و نزدیک به 19 هزار دانشجو مشغول به تحصیل  در این دانشگاه هستند.

کالج‌های استان نیوفانلاند و لابرادور

در استان نیوفاندلند و لابرادور دانشگاه آنتلانتیک شمالی قرار دارد که دارای شهریه مناسبی نسبت به دیگر کالج‌ها است. این هزینه کم در شرایط عالی تحصیلی دانشجویان زیادی را از گوشه و کنار دنیا مجذوب خود می‌کند.

مزایا تحصیل در ایالت نیوفاندلند