استان انتاریو کانادا  (Ontario)

استان انتاریو در شرق کشور کانادا قرار دارد و پس از کبک، دومین بزرگ‌ترین استان این کشور محسوب می‌شود. این منطقه از جنوب به رودخانه سنت لارنس، از شمال به خلیج هادسون، از شرق به ایالت کبک و از غرب به ایالت مانیتوبا محدود می‌شود. بخش قابل توجهی از منابع آبی کانادا از دریاچه‌ها و چشمه‌های این استان تأمین می‌شود. نام انتاریو از دریاچه‌ای به همین نام گرفته شده است که به معنی "دریاچه عالی" است.

 

نامانتاریو ((ontario))
مرکز تورنتو (torento)
جمعیت 14.6میلیون نفر
مساحت1.076.395 کیلومتر مربع 
زبان رسمی انگلیسی - فرانسوی 
آب و هوا آب و هوای قاره ای 

 

  تاریخ استان انتاریو

تاریخ استان انتاریو به ۱۲ هزار سال پیش باز می‌گردد که انسان‌ها در این منطقه زندگی می‌کردند. پیش از ورود اروپایی‌ها، قبایل الگنگ کویین در شمال شرقی و ایراکوا و وایان دات در جنوب شرقی این استان زندگی می‌کردند. در قرن نوزدهم، صنایع انتاریو شکوفا شد و استخراج معادن در این منطقه آغاز شد و راه‌آهن‌ها گسترش یافتند. تورنتو نیز در سال ۱۸۳۴ به عنوان اولین شهر در این استان تاسیس شد. پس از جنگ جهانی دوم به دلیل افزایش مهاجرت از اروپا به کانادا، انتاریو به یک استان چند فرهنگی و چند ملیتی تبدیل شد.

جمعیت انتاریو

انتاریو، یکی از پرجمعیت‌ترین استان‌های کاناداست و بیشترین جمعیت آن در شهرهای تورنتو، اتاوا، همیلتون، کیچنر، لندن و اشاوا سکونت دارد. بیشتر مردم این استان از نژاد اروپایی هستند و به زبان انگلیسی صحبت می‌کنند، اما با توجه به اینکه بخش بزرگی از جمعیت این استان را مهاجران تشکیل می‌دهند، صحبت به زبان‌های دیگری مانند فرانسوی، بنگالی، هلندی، عربی و ایتالیایی رایج است. همچنین، پس از انگلیسی و فرانسوی، زبان‌های دیگری همچون اسپانیایی و ماندارین نیز به طور گسترده در این استان صحبت می‌شوند.

مذهب و زبان رسمی در انتاریو

در استان انتاریو، اکثریت مردم مسیحی هستند و ۵ درصد جمعیت را مسلمانان تشکیل می‌دهند. با این حال، به دلیل ورود مهاجران از سرتاسر جهان، ادیان دیگری نیز در این منطقه وجود دارند.زبان رسمی این استان انگلیسی است و ۹۷ درصد مردم این منطقه با زبان انگلیسی آشنایی دارند. همچنین، تنها حدود ۱۱.۵ درصد شهروندان این استان به زبان فرانسوی آشنایی دارند.
 

اقتصاد

استان انتاریو یکی از استان‌هایی است که در صنایع بسیار قوی عمل می‌کند. بخش‌های اصلی اقتصادی این استان، صنایع معدنی و محصولات جنگلی هستند که حدود 53 هزار شغل در این بخش‌ها ایجاد شده است.

همچنین، در بخش صنایع معدنی، استان انتاریو از ده تولیدکننده برتر نیکل و پلاتین در دنیا است. همچنین این استان تولیدکننده برتر طلا، مس، زینک، کبالت و نقره است و مواد معدنی غیرآهنی همچون نمک و سنگ نیز در این استان تولید می‌شوند.

محصولات اصلی تولیدی این استان شامل وسایل نقلیه موتوری، آهن، استیل، غذا، وسایل الکتریکی، مواد شیمیایی و کاغذ می‌شوند.
شهر تورنتو  مرکز فعالیت‌های اقتصادی و صنعت بانکداری است و اتاوا مرکز اداره‌های دولتی است.

آب و هوای انتاریو

شرایط آب و هوایی در استان انتاریو در فصل‌های تابستان و زمستان بسیار متفاوت هستند. در فصل تابستان، دمای هوا در برخی مناطق نزدیک به ساحل به بالای ۳۰ درجه سانتی‌گراد می‌رسد، در حالی که در زمستان ممکن است به منفی ۴۰ درجه سانتی‌گراد هم برسد. میزان بارندگی سالانه در این استان حدود ۷۰۰ میلی‌متر و میزان بارش برف سالانه حدود ۲۱۶۰ میلی‌متر است.
شرق استان به دلیل وجود دریاچه‌ها و وزش بادهای موسمی، آب و هوای نسبتاً معتدلی دارد. میزان بارش برف سالانه در شهر تورنتو بیشتر از اتاوا است. در ماه ژانویه، میانگین دمای هوا در بخش‌های جنوبی استان انتاریو حدوداً -۴ درجه سانتی‌گراد گزارش می‌شود، در حالیکه دمای هوا در ماه ژوئیه به ۲۲ درجه سانتی‌گراد می‌رسد. میانگین دمای دره اتاوا نیز در این ماه‌ها از -۱۱ درجه تا ۲۱ درجه سانتی‌گراد متغیر است.

زندگی و فرهنگ مردم انتاریو

استان انتاریو در کانادا، مرکز بسیاری از فعالیت‌های فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی است. با اینکه هزینه‌های زندگی در انتاریو نسبت به دیگر ایالت‌های کانادا بیشتر است، اما به دلیل کیفیت بالای زندگی و میزان حقوق مناسب، بیشتر مردم آن از شرایط زندگی ایده‌آلی برخوردارند.
این استان میزبان بیشترین سالن‌های تئاتر و هنرهای نمایشی، به ویژه در شهر تورنتو، است. بسیاری از گالری‌های هنری کانادا، از جمله گالری هنری تورنتو و گالری ملی کانادا در اتاوا، در این استان واقع شده‌اند.
فرهنگ مردم انتاریو به شدت تحت تأثیر فرهنگ ایالات متحده آمریکا قرار دارد. شهر تورنتو مرکز فرهنگی است و خانه بسیاری از هنرمندان کانادایی در این استان قرار دارند. به همین دلیل، شهر تورنتو نقش کلیدی و مهمی در فرهنگ عمومی مردم انتاریو بازی می‌کند.
 

مهم ترین شهر های انتاریو

مهم‌ترین شهرهای استان انتاریو عبارتند از تورنتو، اتاوا، میسیساگا، برامپتون و همیلتون همچنین این استان دارای ۵۲ شهر می‌باشد.

. تورنتو 

مرکز استان انتاریو است و نزدیک به دو میلیون و صد هزار نفر جمعیت دارد و مرکز اصلی تجاری، فرهنگی و امور مالی آن به شمار می‌رود. در طول سال بیش از ۱۶۰ رویداد فرهنگی در تورنتو برگزار می‌شود. این شهر کمترین نرخ بیکاری را در استان دارد و بیشتر مردم از سطح رفاهی ایده‌آلی برخوردارند.

. اتاوا

دومین شهر مهم استان انتاریو است. این شهر در کرانه جنوبی رودخانه اتاوا واقع شده و نزدیک به یک میلیون نفر جمعیت دارد. کیفیت زندگی در این شهر بسیار بالا است. تعداد زیادی از موسسات فرهنگی و هنری کانادا در این شهر واقع شده‌اند.

. میسیساگا 

سومین شهر مهم  استان انتاریو است. این شهر در کنار سواحل دریاچه انتاریو قرار دارد و با شهر تورنتو، هم مرز است. بسیاری از مردم، دلایل پیشرفت میسیساگا را نزدیکی به شهر تورنتو بیان می‌کنند. بسیاری از شرکت‌ های چند ملیتی کانادا در این شهر واقع شده است.

. برامتون

یکی دیگر از شهرهای مهم انتاریو، برامپتون است. جالب است بدانید که  برامپتون در ابتدا روستا بوده و در سال ۱۸۷۳ میلادی به عنوان شهر تغییر نام داده است. بخش مهمی از جمعیت این شهر را مهاجرانی از جنوب آسیا تشکیل می‌دهند. دلایل اهمیت آن را می‌توان به خاطر تولید، فناوری اطلاعات و وجود تعداد زیادی مراکز خرده‌فروشی بیان کرد.

. همیلتون 

پنجمین شهر مهم استان انتاریو است. این شهر نزدیک به ۶۰۰ هزار نفر جمعیت دارد و به عنوان شهر بندری استان شناخته می‌شود. همیلتون به پایتخت فولاد کانادا نیز شهرت دارد، زیرا حدود ۶۰ درصد از فولاد کشور در آنجا تولید می‌شود. بسیاری از دانشگاه‌های اونتاریو و مراکز مهم آموزشی در اطراف همین شهر واقع شده‌اند.

کار در استان انتاریو

نرخ بیکاری در این استان طبق آخرین آمار 5.3 تا 5.5 درصد است. 
ساکنان ایرانی تبار انتاریو کانادا
بیش از 70.000 نفر ایرانی در استان انتاریو، زندگی می کنند و این افراد بیشتر در شمال شهر تورنتو ساکن هستند مانند یورک شمالی و تپه ریچموند.
استاندارد زندگی در انتاریو کانادا
شهروندان انتاریو در بین استان های دیگر بیشترین میانگین درآمد را دارا می‌باشند،  ولی هزینه هایی همانند هزینه مسکن در این استان در حال افزایش است، انتاریو دومین استان از نظر سطح درآمدی اشخاص، در کشور کانادا است. و از نظر نرخ مالیات پنجمین رتبه را در کشور دارد.

دانشگاهای استان انتاریو

مدارک تحصیلی کالج ها و دانشگاه های انتاریو در سراسر جهان به رسمیت شناخته می شود

دانشگاه تورنتو 

یک دانشگاه دولتی است که در زمینه های تحقیقاتی بیشتر فعالیت دارد، این دانشگاه در شهر تورنتو در استان انتاریو واقع شده است. تعداد دانشجویان این دانشگاه حدود 45 هزار نفر است و این دانشگاه از اعتبار زیادی در میان دانشگاه های کانادا برخوردار است و بزرگترین مراکز تحقیقاتی در این دانشگاه قرار دارند.

دانشگاه کوئین 

این دانشگاه در سال 1841 تاسیس شد و از قدیمی ترین دانشگاه‌های کشور کانادا است، دانشگاه کوئین در بین دانشگاه های کشور کانادا از نظر رتبه 4‌ام است و رتبه‌ی 230‌ام را در بین دانشگاه های جهان، دارد و تعداد 24 هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند.
 

دانشگاه یورک 

دانشگاه یورک  در سال 1959 در شهر تورنتو تاسیس شد و سومین دانشگاه برتر کانادا است. این دانشگاه امکان تحصیل از مقطع لیسانس تا دکترا را فراهم کرده‌است. زمینه اصلی تحصیل در دانشگاه یورک، فرهنگ نوین و هنر است. بیش از 50 هزار دانشجو در آنجا مشغول به تحصیل هستند.

دانشگاه اتاوا

این دانشگاه بزرگترین دانشگاه دو زبانه کانادا است که به دو زبان فرانسه و انگلیسی  در آنجا تدریس می‌شود. دانشگاه اتاوا در سال 1848 تاسیس شد و در این دانشگاه حدود 41 هزار دانشجو تحصیل می کنند. 

برخی از مهمترین مزایای مهاجرت به انتاریو

پس از مهاجرت به کانادا می‌توانید در آنجا به تحصیلات‌تان ادامه دهید و از فرصت های شغلی خوبی که متناسب با استعداد و تخصص‌تان است بهره‌مند شوید. در کانادا فرصت های شغلی مناسبی در شرکت های بین المللی موجود است، ضمنا می‌توانید تشکیل خانواده دهید و از خدمات اجتماعی آن کشور برخوردار شوید و اقامت دائم کانادا را دریافت کنید.
اغلب شهروندان انتاریو سنی ما بین 18 تا 34 سال دارند و این نشان می‌دهد که استان انتاریو دربین جوانان مهاجر از سر‌تا‌سر جهان محبوبیت زیادی دارد. 29 درصد از شهروندان ساکن در انتاریو  در خارج از این استان متولد شده‌اند و ملیت آنها به 150 کشور در جهان بر می‌گردد.شما با کمک مشاوران فیدان می‌توانید از مزایا و معایب زندگی کردن در انتاریو اطلاع یابید.