استان نیوبرانزویک

نیوبرانزویک را میتوان به عنوان جواهری در کانادا نامید. 80% این استان پوشیده از جنگل است نیوبرانزویک کانادا یکی از کوچکترین و کم جمعیت ترین استان ها در کشور کانادا است. جمعیت کم در این استان باعث شده تا نیاز این استان به نیروی کار حرفه ای به حداکثر برسد. در این استان 35% مردم به زبان فرانسه صحبت می کنند و بقیه به زبان انگلیسی صحبت می کنند. مرکز این استان شهر فردریکتون و مساحت آن 72.907 کیلومتر مربع است، جمعیت این استان 794.300 نفر است. این استان از شمال به استان کبک، از شرق به خلیج سنت لارنس  و تنگه نورثامبرلند و از جنوب به خلیج فاندی محدود می‌شود.

این استان را باید مهد شاعران ، نویسندگان و هنرمندان کانادایی دانست، در این استان مردم علاقه ی زیادی به هنر دارند و آداب اجتماعی مردم تحت تاثیر مردم فرانسه و انگلیس و ایرلند است و بخشی از فرهنگ مردم در کلیسا و خانواده شکل گرفته است. همچنین آواز و رقص در این استان جایگاه ویژه ای دارد.

آب و هوای نیوبرانزویک کانادا 

به دلیل قرار داشتن این استان در کنار سواحل اقیانوس اطلس آب و هوای این استان قاره ای اعلام شده است. در ماه های سرد برف فراوان می بارد و همراه با یخبندان است و تابستان های آن گرم و مرطوب است.

فرهنگ مردم نیوبرانزویک 

فرهنگ مردم نیوبرانزویک برگرفته از تاریخ و تحت تاثیر مهاجران بومی، ایرلندی، فرانسوی، بریتانیایی و اسکاتلندی است. نیوبرانزویک مهد شاعران، هنرمندان و نویسندگان است.

اقتصاد نیوبرانزویک 

اقتصاد این استان بر پایه فعالیت های آموزشی، خدمات و کشاورزی است. وجود شرکت های متنوع حمل و نقل در بنادر زمینه اشتغال را برای مردم این استان فراهم کرده است. همچنین راه‌‌‌آهن در رونق بخش حمل و نقل تاثیر به سزایی داشته است. وجود معادن مختلف و بخش پرورش میگو و خرچنگ نیز جزء فعالیت‌های اقتصادی مهم در این ایالت محسوب می‌شود. از دیگر حوزه های اقتصادی این استان میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

-  ماهیگیری         -   گردشگری       -  صنایع مالی         -  صنایع غذایی         -  بیمه و امور دولتی           -   تجهیزات حمل و نقل        -  آموزش و پرورش

تحصیل در نیوبرانزویک 

در این ایالت تحصیل کودکان از ۴ یا ۵ سالگی آغاز می‌شود و تقریبا تا ۱۸ سالگی ادامه می‌یابد. دانش‌آموزان در نیوبرانزویک از تحصیل رایگان در مدارس برخوردار هستند. در مدارس فرزندان مهاجران در کنار سایر دانش آموزان میتوانند مشغول به تحصیل شوند ولی تا زمان دریافت کارت اقامت دائم برای هرسال شهریه، باید شهریه پرداخت کنند. دانش آموزان پس از پایان دوره تحصیل میتوانند در مراکز آموزش عالی مانند دانشگاه ها و کالج ها به ادامه تحصیل بپردازند. 

دانشگاه نیوبرانزویک 

دانشگاه نیوبرانزویک قدیمی‌ ترین دانشگاه انگلیسی زبان کانادا و اولین دانشگاه دولتی آمریکای شمالی به شمار می‌رود. این دانشگاه در سال 1785 تاسیس شد و رتبه 800 تا 1000 جهانی و رتبه 26 در کانادا در بین دانشگاه ها کسب کرده است.

دانشگاه مونکتون 

دانشگاه مونکتون کانادا یکی از بهترین مراکز علمی این کشور است که شرایط عالی را برای دانشجویان خود فراهم آورده است. برای پذیرش در این موسسه آموزشی، شما نیاز به اخذ مدرک زبان فرانسوی دارید و مدارک مختلف در آن مورد تایید است. با پذیرش در این مرکز علمی، می توانید از فضای بی نظیر شهر مونکتون نیز استفاده کنید که شرایط آن برای اقامت و زندگی دانشجویان مثال زدنی است. این دانشگاه در سال 1963 تاسیس شد. این دانشگاه رتبه 1709 جهانی و رتبه 55 کانادا در بین دانشگاه ها کسب کرده است.

دانشگاه مونت آلیسون 

دانشگاه مونت آلیسون کانادا یکی از مراکز علمی انگلیسی زبان کانادا است که در ایالت نیوبرانزویک واقع شده است. شما می توانید با نمره تافل ۹۰ یا آیلتس ۶.۵ در این دانشگاه پذیرش شوید و باید گفت، مقاطع تحصیلی کارشناسی و کارشناسی ارشد در آن ارائه شده است. این دانشگاه دارای حدود ۲۲۰۰ دانشجو است که از بیش از ۵۰ کشور دنیا در آن پذیرش شده اند. این دانشگاه در سال 1839 تاسیس شد و رتبه 1524 جهانی و رتبه 49 در بین دانشگاه ها کسب کرده است.

مکان های دیدنی در استان نیوبرانزویک 

مزایای زندگی در نیوبرانزویک