روشهای مهاجرتی استان بریتیش کلمبیا

برنامه های استانی بریتیش کلمبیا

1. اکسپرس اینتری استان بریتیش کلمبیا

 اکسپرس اینتری بریتیش کلمبیا راهی سریعتر برای مهاجرت نیروهای ماهر واجد شرایط به این استان است. اما برای شرکت در این برنامه باید واجد شرایط یک برنامه مهاجرت اقتصادی فدرال باشید. طبق این برنامه به تجربه کاری استان بریتیش کلمبیا نیاز ندارید اما باید تجربه کاری مرتبط و همچنین شرایط دیگر مانند تحصیلات و زبان را داشته باشید. حداقل امتیاز برای شرکت در این برنامه استانی 200 می‌باشد.

برنامه اکسپرس اینتری استان بریتیش کلمبیا شامل 4 برنامه است:

 1.1. برنامه نیروهای کاری متخصص (BC PNP Skilled Worker)

حداقل شرایط

 1.2. برنامه مهاجرت فارغ التحصیلان بین المللی ( International Graduate Program)

حداقل شرایط

 1.3.متخصصان خدمات درمانی ( healthcare professional)

متخصصان خدمات درمانی در کانادا طرفداران زیادی دارند. این کشور اعلام کرده است که تا سال 2028 همچنان به این افراد نیاز دارد. کانادا یکی از 5 کشور برتر جهان از لحاظ درآمد پزشکی است. برای اینکه بتوانید از طریق این برنامه اقدام به مهاجرت کنید باید علاوه بر شرایط عمومی برای شرکت در برنامه اکسپرس اینتری، یک پیشنهاد شغلی تمام وقت از یک نهاد بهداشت عمومی در بریتیش کلمبیا داشته باشید.

1.4 برنامه فارغ التحصیلان ارشد و دکترا (International Post Graduate)

الزامات :

 2. برنامه مهاجرت کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا

برنام مهاجرت کارآفرینی استان بریتیش کلمبیا برای کارآفرینان با تجربه ای است که می خواهند به طور فعال یک کسب و کار را در بریتیش کلمبیا مدیریت کنند. این برنامه هم یک سیستم دعوت مبنتی بر امتیاز می باشد و در واقع یکی از روش های سرمایه گذاری در کانادا می باشد. متقاضیان باید دارایی شخصی و سرمایه گذاری مورد نیاز را داشته باشند.

شرایط لازم:

3. برنامه مهاجرت متخصصان

برنامه مهاجرت نیروهای کار ماهر برای نیروهای ماهر و نیمه ماهر در مشاغل پرتقاضا به استان بریتیش کلمبیا در نظر گرفته شده است. این برنامه از یک سیستم دعوت مبتنی بر امتیاز استفاده می‌کند

ممکن است برای برخی از دسته‌ها نیازی به تجربه کاری قبلی نداشته باشید. نیروهای ماهر می‌توانند تجربه کاری از خارج از کشور داشته باشند. متقاضیان رده مبتدی و نیمه ماهر به تجربه کاری بریتیش کلمبیا نیاز دارند. افرادی که اخیرا از یک دانشگاه یا کالج کانادا فارغ التحصیل شده‌اند ( فارغ التحصیلان بین المللی) بسته به شغلی که ارائه می‌شود، ممکن است نیاز به تجربه کاری نداشته باشند.

3.1. گروه نیروی کار ماهر  ( BC PNP Skilled Worker)

برنامه نیروی کار ماهر بریتیش کلمبیا ( که به نام برنامه نیروی متخصص هم شناخته می شود) ویژه کسانی است که از استان بریتیش کلمبیا جاب آفر رسمی دریافت کرده‌اند. بدیهی است برای دریافت پیشنهاد کاری باید تخصص و سابقه کاری قابل توجه داشته باشید. مشاغل گروهنیاز به ارائه مدرک زبان بالاتر  از  CLB4  ندارند. همچنین در برنامه لازم نیست حداقل مدرک تحصیلی را ارائه دهید.

3.2. گروه نیروهای متخصص در حوزه ی بهداشت و درمان  (Healthcare Professional)

برای مهاجرت از طریق این برنامه باید از یکی از 11 حرفه تعیین شده پیشنهاد شغلی داشته باشید. سایر شرایط مهم داشتن حداقل 2 سال سابقه کار و حداقل نمره زبان CLB4 برای مشاغل گروهاست. در این برنامه نیاز به سابقه اقامت در این استان و ارائه حداقل مدرک تحصیلی ندارید.

3.3. گروه فارغ التحصیلان بین المللی  (International Graduate Program)

این برنامه ویژه کسانی است که در سه سال اخیر از یکی از دانشگاه‌های کانادا مدرک تحصیلی اخذ کرده‌اند. برای شرکت در این برنامه باید پیشنهاد شغلی تمام وقت در استان داشته باشید. همچنین باید بتوانید تمکن مالی برای اقامت در این استان را اثبات کنید. برای مشاغل گروهحداقل نمره زبان CLB4 است. مشاغل گروههنگام ثبت نام نیاز به ارائه مدرک زبان ندارند.

3.4. گروه فارغ التحصیلان بین المللی در مقطع ارشد و دکترا (International Post-graduate)

همانطور که از اسم آن مشخص است، برای شرکت در این برنامه باید از یکی از دانشگاه‌های بریتیش کلمبیا در مقطع ارشد یا دکترا مدرک تحصیلی (3 سال قبل از ارائه درخواست) اخذ کرده باشید. در این برنامه نیاز به ارائه حداقل نمره زبان یا تجربه کاری وجود ندارد. اما باید از تمکن مالی لازم برای زندگی در بریتیش کلمبیا برخوردار باشید.

3.5. گروه نیروهای نیمه متخصص و مبتدی (Entry and Semi-Skilled Workers)

این برنامه در مشاغل صنایع غذایی، گردشگری، رانندگی و ترانزیت و کسب و کارهای مناطق شمال شرقی استان نیروهای با مهارت مبتدی می‌پذیرد. برای شرکت در این برنامه باید: